Kamica nerkowa to bardzo nieprzyjemne schorzenie, które może spotkać również i Ciebie.

Jest ono bardzo podstępne, ponieważ w pierwszej fazie, może nie dawać żadnych objawów.

Jednak, kiedy już się pojawi…
Ból w podbrzuszu, silne parcie na pęcherz…
Podczas wizyty w toalecie towarzyszy Ci skąpomocz?

Nie lekceważ tych objawów! Kamienie w nerkach mogę się powiększać, a im większe tym trudniejsze do usunięcia. Dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć! Sięgnij po sprawdzony oraz skuteczny produkt, który pomoże Ci uniknąć problemów z nerkami!

Wybierz Nefrotabs! Naturalnie działanie w formie tabletek lub Nefrotabs BIO w formie łatwych do zaparzenia naparów.

Skąd właściwie biorą się kamienie w nerkach?

Problem może dotknąć każdego niezależnie od płci. Jednak częściej spotyka mężczyzn i to głównie między 20, a 30 rokiem życia.
W profilaktyce kamicy nerkowej bardzo ważne jest spożywanie dużej ilości płynów. Pamiętaj o tym!

Niepozorne zapalenie układu moczowego może doprowadzić do powstania kamieni nerkowych. Różne choroby mogą również wpłynąć na ich powstanie.

Do najczęstszych należą takie jak m.in.:
- torbiele nerek,
- nadczynność tarczycy,
- choroby układu pokarmowego.

Stosowanie witamin w zbyt dużych dawkach również może mieć niekorzystne skutki. Należą do nich witamina D czy witamina C. Dlatego pamiętaj, aby stosować je z głową! Również nadwaga może się przyczynić do problemów z kamieniami, dlatego warto dbać o siebie i stosować się do zasad zdrowej i zrównoważonej diety!

Prawidłowy skład chemiczny moczu powoduje, że w naszym organizmie nie tworzą się kryształy.

Z czego są zbudowane kamienie nerkowe?

Głównym ich budulcem są szczawiany i fosforany wapnia. Dodatkowo mogą dochodzić cystyny lub kwas mlekowy.

Jak powstają kamienie nerkowe?

Organizm nie radzi sobie z rozpuszczaniem złogów i w związku z tym wytrącają się substancje chemiczne, które tworzą wspomniane kamienie.  Utrudniają one prawidłowy odpływ moczu, mogą nawet doprowadzić do niewydolności nerek w skrajnych przypadkach. Obecności kamieni nerkowych towarzyszy najczęściej ból, który nazywany jest kolką nerkową.  Najczęściej jest on silny i charakterystyczny, czyli dla osób, które już go kiedyś doświadczyły, jest łatwy do zdiagnozowania. Bólowi często towarzyszą nudności oraz wymioty, które powinny wzbudzić nasz niepokój. Innym pojawiającym się symptomem jest gorączka. Samo tempo wzrostu kamieni zależy od częstości oddawania moczu oraz szybkości, z jaką odkładają się złogi. Przesuwające się kamienie w układzie moczowym zwiększają swoją objętość, co może prowadzić do zatoru w układzie moczowym, a co za tym idzie bardzo silnego bólu. Niestety jest to dolegliwość, która może nawracać. Raz wyleczona nie daje pewności, że już nie powróci.

Jeżeli masz już podejrzenia, że problem kamicy nerkowej mógł Cię dotknąć – zbadaj się!

Najczęstszą formą kontroli jest badanie moczu, które w swoim obrazie może uwidocznić obecność czerwonych krwinek w moczu. Innym ważnym badaniem jest USG układu moczowego, które pozwala na uwidocznienie kamieni, które znajdują się w naszym układzie moczowym. Do bardziej specjalistycznych badań zaliczana jest tomografia komputerowa oraz urografia.

Jak możesz sobie poradzić z kamicą nerkową? Reaguj już przy pierwszych objawach! Zgłoś się do lekarza specjalisty oraz sięgnij po Nefrotabs! Tylko naturalne składniki gwarantują Ci bezpieczne oraz skuteczne działanie!

NefroTabs® to suplement diety stanowiący połączenie pięciu ekstraktów otrzymanych z naturalnych surowców roślinnych, wpływający korzystnie na funkcjonowanie nerek i dróg moczowych.
Dodatkowo wspomaga wydalanie z organizmu nadmiaru wody, toksyn i złogów z nerek. Pamiętaj, że należy przyjmować odpowiednią ilość płynów. Napar ziołowy NefroTabs® BIO pomoże utrzymać prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych i działanie wydalnicze nerek. 

Nie dopuść do stanu, kiedy będziesz musiał sięgnąć po mocno chemiczne leki, które nie są obojętne dla Twojego organizmu. Ostatecznością są zabiegi chirurgiczne, które usuwają zalegające kamienie. Dlatego pamiętaj o profilaktyce!